טיפול פסיכולוגי

אודות המרכז והתאמת הטיפול

המרכז הפסיכולוגי מציע טיפולים פסיכולוגיים למגוון רחב של קשיים ובעיות תחת קורות גג אחת. הייחוד שלנו הוא בהתאמה המקצועית, הגמישה והיצירתית לצרכים היחודיים של כל פונה.

 

מדוע טיפול פסיכולוגי?​

 

כמו למבוגרים גם לילדים קשיים שונים העלולים להקשות על התפתחותם ועל חיי היום יום שלהם. על אלה ניתן למנות  קשיים נוירולוגיים כגון רגישות יתר סנסורית או בעיות קשב, בעיות רגשיות כגון דימוי עצמי נמוך, חרדה ודיכאון ובעיות התנהגותיות כגון קושי בשליטה על כעסים ובעיות משמעת. טיפול וליווי נכון, מקצועי ויצירתי יכול לסייע לאדם להתמודד בהצלחה עם מגוון קשיים אלה.

 

מדוע אנו שמים אותך במרכז?


לכל אחד ואחת מאיתנו יש את האופן המיוחד דרכו מתאים לו\ה לקבל את הסיוע. הקליניקה שלנו יוצרת התאמה מקצועית, גמישה ויצירתית לצרכים הייחודיים של כל פונה. כדי שנוכל לתת את המענה המתאים ביותר אנו מקיימים במקביל מספר דרכי התערבות:
 

  • טיפול פרטני במבוגרים

  • טיפול בילדים בנוער

  • טיפול קבוצתי

  • הדרכת הורים 

  • טיפול זוגי ומשפחתי

  • התערבות במשבר

 

לפירוט דרכי ההתערבויות לחצו

 

את מגוון ההתערבויות ניתן לקיים בין כתלי החדר, בטבע ולעיתים גם בביתו של המטופל, זאת על פי צרכיו ורצונו של הפונה. כמו כן, ההתערבויות הן לעיתים פרטניות ולעיתים מערכתיות בשילוב חונכים ומלווים טיפוליים. 

 

המטפלים בקליניקה מיומנים בהתאמת הדרך עבורך ומוכשרים לנוע במקצועיות בין גישות טיפול שונות כמו טיפול דינמי, טיפול התנהגותי וקוגניטיבי, טיפול בהבעה ויצירה, טיפול בטבע וטיפול במשחק.

אנו מאמינים בפוטנציאל הגלום בכל אדם. כפי שצמח זקוק למים, אויר, שמש ואדמה דשנה כך זקוק גם האדם לתנאים המתאימים לשם מימוש הכוחות והאיכויות הטמונים בו. כך למשל בתקופות משבר, נזדקק לבסס בתוכנו ראשית את תחושת האדמה והביטחון ולאחר מכן, נוכל בהדרגה, לשוב ולהתפתח.

עיקר הפעילות של הקליניקה שלנו מתקיימת באזור פרדס חנה אולם המטפלים שלנו מקיימים טיפולים גם באזורים נוספים בארץ: 
בתל אביב, בקרית טבעון, במועצה אזורית גליל תחתון, בירושלים, בחדרה, במועצה אזורית גליל מערבי וברחובות.